Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Celostátní finále Hledáme nejlepšího mladého chemika

Celostátní finále Hledáme nejlepšího mladého chemika

13.6.2017

V úterý 13.6.2017 bude Univerzita Pardubice Fakulta chemicko technologická hledat nejlepšího mladého chemika ČR. Pátý ročník celostátního finále rozhodne, kdo se stane žákovským mistrem republiky v chemii. Celkem se klání zúčastnilo 14 000 žáků 8. a 9. tříd z celé ČR, ve 3 regionálních kolech. 40 nejlepších postoupilo do pardubického finále. Mezi nimi je i náš žák Robin Slouka, který naši školu bude v úterý reprezentovat. 40 finalistů čeká nejprve teoretický test a poté zkouška laboratorních dovedností. Zadání soutěžních úkolů je týmovou prací pedagogů pořádající fakulty. Součet bodových zisků rozhodne o vítězi. Pro finalisty a jejich učitele je připraven bohatý doprovodný program. Předání hodnotných cen proběhne na akademické půdě za přítomnosti řady významných hostů.

Přejeme Robinovi mnoho štěstí v soutěži.