Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Olympiáda mediální gramotnosti

Olympiáda mediální gramotnostiDatum konání:
19.10.2023

Olympiáda mediální gramotnosti

 

Ve druhé polovině října se naše škola zapojila do pilotního projektu Olympiáda mediální gramotnosti (OMG) pod záštitou sponzorů České televize, O2 a dalších. Nosná myšlenka OMG směřovala k získání cenných zkušeností ve světě médií. Dovednost orientovat se v internetové „džungli“ a rozpoznání dezinformací patří dnes mezi velmi důležitou složku soudobého vědění.

Naši žáci se po intenzivní přípravě na olympiádu již dokáží pohybovat v mediální terminologii typu fake news, hater, spam, hoax a mnoho dalších. Do soutěže se na druhém stupni zapojili všichni, kteří měli chuť se této problematice věnovat. A to nejen v hodinách, ale i ve svém volném čase, kdy byli někteří součástí on-line workshopů nebo sledovali Kovyho a jeho výuková videa.

Soutěže se zúčastnilo 11.000 soutěžících z celé České republiky. A my si tímto dovolíme tvrdit, že jsme hrdí na obsazení našich žáků, kdy se v první „pětistovce“ soutěžících umístil JIŘÍ NAVRÁTIL ze 7. třídy, nedaleko za ním obsadil své místo PROKOP MACHÁČEK z 9. třídy a následoval ADAM KYNDR z 8. třídy.

Kluci, patří Vám velká gratulace a pevně věříme, že v příštím roce budete stejně skvělí a možná ještě lepší!


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů