Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Po šesti letech opět slavíme velký úspěch v ČESTINĚ…

Po šesti letech opět slavíme velký úspěch v ČESTINĚ…Datum konání:
8.2.2024

Na konci ledna proběhlo okresní kolo Olympiády z českého jazyka v přerovském SVČ ATLAS a BIOS. V letošním roce reprezentovali školu naši dva žáci - PROKOP MACHÁČEK (9. třída) a PATRIK ŠEBESTA (9. třída).

Dokázali jsme, že i naše malá škola opět může obsadit 1. příčku, kterou získal PROKOP MACHÁČEK, a to ve velmi silné konkurenci jak základních škol, tak gymnázií.

Tímto navázal na úspěch z roku 2018, kdy naši školu zastupovaly tehdejší žákyně Klára Zapletalová, které náleželo první místo, a Kateřina Králová s místem třetím. Je to tedy přesně šest let, kdy se nám podařilo reprezentovat v krajském kole hned se dvěma žákyněmi, což pro nás znamenalo ohromný přínos a motivační posun.

Letošním výsledkem Prokopa se i nadále utvrzujeme v tom, že naši žáci disponují velice kvalitními jazykovými schopnostmi, kritickým myšlením a literárním vkusem na vysoké úrovni, což aktuálně doložila komise těch nejerudovanějších jazykových odborníků.

Prokop si tedy vybojoval postup do krajského kola v Olomouci a všichni mu přejeme nejen štěstí, ale zejména otevřenou mysl.

Za předmětovou oblast českého jazyka a literatury si dovolím vyjádřit velké poděkování a gratulaci.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů