Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Preventivní beseda s Policií ČR

Preventivní beseda s Policií ČRDatum konání:
2.11.2023

Začátkem listopadu se nám podařilo zrealizovat besedu s paní Mgr. Lenkou Vaňkovou z oddělení tisku a prevence Policie ČR. Preventivní akce proběhla jak na prvním stupni, tak na druhém stupni. Tato etapa prvního pololetí se týkala 4. a 5. třídy a dále 7. a 9. třídy. 

Základním tématem besedy byla kyberšikana, která vyústila v nejpalčivější problém současnosti, což je SEXTING. Žáci viděli, jak jednoduché pro predátora je získat materiál, díky němuž může velice jednoduše s obětí manipulovat. 

V současnosti se dle Policie ČR množí výskyt „hnízd“ cílící na nejen mladé lidi, z nichž pomocí zaslaných intimních fotografií, dokáží vylákat nemalé výkupné. Policie proto varuje, abychom NIKOMU a za žádných okolností NEZASÍLALI fotografie, které bychom nechtěli umístit třeba na školní nástěnku. 

Pokud by se komukoli takováto situace přihodila, je potřeba ji neprodleně hlásit. A to komukoli, komu věříte.  Jen díky těmto hlášením se bude dařit „hnízda“ těchto pachatelů odhalovat a likvidovat.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů