Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Tvůrčí psaní se spisovatelkou Petrou Braunovou

Tvůrčí psaní se spisovatelkou Petrou BraunovouDatum konání:
28.3.2023

V závěru měsíce března jsme dostali možnost strávit celé dopoledne v knihovně s paní spisovatelkou Petrou Braunovou. Autorka knih jak pro děti, tak pro dospělé si vzala pod taktovku žáky druhého stupně, kteří by se psaní do budoucna chtěli věnovat, nebo dokonce mají s nějakými drobnými rukopisy již první zkušenosti. V počátcích naší tvorby bylo nejdůležitější vybrat téma a cílovou skupinu, na kterou bychom se měli zaměřit. Literárním žánrem měla být povídka, jíž jsme měli stvořit hlavní postavy, úvodní text, zformovat název povídky, a dokonce i vytvořit přebal pro vznikající výtvor.

 

Aby tvůrčí psaní mohlo být skutečně tvůrčím, uvařili jsme si voňavý čaj. Každá kratší část textu vznikala na nový papír a paní Braunová jej každému bezodkladně upravovala a připomínkovala. V knihovně to vypadalo jako v rukopisné dílně, v níž bylo slyšet jen tiché ševelení papírů a per.

 

Zpětná reflexe všech dětí byla velmi pozitivní. Všichni si byli dobře vědomi, že tato jedinečná možnost okamžité odezvy samotné autorky mnoha publikací má pro nás velkou hodnotu. Pro všechny tyto mladé, začínající spisovatele měl tento tvůrčí moment významný vliv k jejich dalšímu tvůrčímu posunu.

Dopoledne s paní Braunovou byl nezapomenutelný zážitek, kterého si velmi ceníme, a děkujeme za něj.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů