Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Projektové vyučování

Projektové vyučováníDatum konání:
18.10.2023

Slučujeme neslučitelné…

V návaznosti na inovativní výuku jsme se v polovině října za finanční podpory z šablon Jana Amose Komenského rozhodli s 8. a 9. třídou propojit obory, které lze propojovat jen velmi obtížně. Pokusili jsme se aplikovat didaktické zásady právě dle Jana Amose Komenského, tedy spojit teorii s praxí pomocí názornosti, systematičnosti a uvědomělosti na základě zkušenostního poznávání. Zkusili jsme tak propojit výchovu tělesnou, výtvarnou, informační a slohovou v jednom dopoledni. První jsme vyrazili do Přerova na lezeckou stěnu, kde nás pomocí autobiografického dokumentu s lezením seznámil olympijský lezec Adam Ondra, o němž jsme se dověděli spoustu zajímavých informací. Sami jsme si poté všichni vyzkoušeli, co nám naše tělo a jeho fyzická zdatnost dovolí.  

Po vyčerpání sil fyzických jsme začali načerpávat nové vědomosti a dovednosti. Přesunuli jsme se do 19. století a zopakovali vše, co víme o impresionismu. Následovně jsme se vydali na náměstí T. G. M., kde probíhala volně přístupná výstava pod názvem UMĚLÁ INTELIGENCE NA VLNĚ IMPRESIONISMU. Na tomto místě nám zněla hlavami jediná otázka: „Je možné, aby hlavní nástroj malíře, tedy štětec, v budoucnu nahradila umělá inteligence?“ Zde se jednalo o několik digitálních grafik vygenerovaných pomocí AI. V oblasti umění může tato otázka vyvolávat jakousi kontroverzi. Proto odpověď na ni necháme na každém z Vás. 

Posledním úkolem, který sloužil jako výstup tohoto dne, byl výběr jedné z těchto grafik, a toto umělecké dílo popsat tak, aby si jej čtenář dokázal co nejlépe představit bez toho, aby samotné dílo viděl. Vznikly velice zajímavé tvůrčí práce, s nimiž stojí za úvahu i nadále pracovat.

Projektový den


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů